2014 - Asociace hudebních umělců a vědců

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY SPOLEČNOSTI DECHOVÉ HUDBY PRO ROK 2014

12. února 2014, od 17:00


Společnost dechové hudby se bude podílet na produkci Koncertu symfonické dechové hudby, který se bude konat ve středu 12. února 2014 v Kongresovém sále ČNB na Senovážném nám. 30, Praha 1.

Koncert bude příspěvkem k výročí Roku české hudby 2014. Na program budou zařazeni pouze čeští autoři, kteří úspěšně přispěli do repertoáru našich a zvláště světových symfonických dechových orchestrů typu harmonie. V první půli to bude Zdeněk Lukáš a jeho Musica Boema, která byla v roce 1978 objednána pro 15 amerických univerzit. Koncert pro basový trombon od Václava Nelhýbla byl zase napsán pro špičkového bastrombonistu Boston Symphony Douglase Yeo a jedná se o základní opus literatury pro bastrombon. Sólového partu se ujme člen Hudby Hradní stráže a Policie ČR nprap. MgA. Petr Čihák. Náladový obrázek z podbeskydí je podtitul skladby „Kam podzim zavál lístek z javora“ lašského rodáka Jožky Matěje. Ve druhé půli podvečera zazní díla současných žijících autorů, a to světová premiéra symfonické věty Krakatit, k poctě Karla Čapka od Jiřího Temla a dále světově proslulá Hudba pro Prahu 1968 od dejvického rodáka Karla Husy.

Účinkovat bude symfonický dechový orchestr Hudby Hradní stráže a Policie ČR pod taktovkou svého šéfdirigenta plk. Václava Blahunka.   

Koncert se bude konat ve spolupráci se Sdružením pro soudobou hudbu Přítomnost, s Hudbou Hradní stráže a Policie ČR a za laskavé podpory Nadace Život umělce, Nadace OSA a Nadace ČHF. 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky